تبلیغات
طوفان شن - مروری بر عملکرد و مواضع محمدباقر قالیباف در فتنه 88

همایش «سید سبز» پیش از انتخابات
گمانه زنی سردار از پیاده نظام فتنه در روز 25 خرداد
در این منازعه هر دو طرف مقصرند!
عدم حضور در مراسم تحلیف،‌ همگامی با هاشمی

ورودزودهنگام به‎مجادلات انتخاباتی،بی‌توجه به‎نهی رهبرانقلاب

مروری بر عملکرد و مواضع محمدباقر قالیباف در فتنه 88

همت-در حالی که حامیان میرحسین برای تبلیغات از هیچ اقدام غیرعرفی فرو گذاری نمی کردند و خیابان های بالای شهر تهران هر شب تا صبح عرصه تاخت‌وتاز کارناوال های خیابانی آنها بود شهرداری منطقه 22 اقدام به برپایی همایشی تحت عنوان «سید سبز» ‌کرد. محمد تورنگ از نزدیکان به قالیباف در آن مقطع در وبلاگ خود مطلب قابل تأملی را منتشر کرد،‌ وی در این مطلب می‌نویسد «به اطلاع دوستان عزیز مهربانم می رسانم به حول قوه الهی با همکاری جمعی از کارشناسان و دوستان جوان ولی خبره! همایشی کاربردی با عنوان «سید سبز» در منطقه 22 تهران تشکیل می شود و...»

ایران: نام قالیباف که با قیودی چون سردار، دکتر، مهندس، خلبان و این آخری ها شهردار همراه شده، برای بسیاری از ما آشناست. کنکاشی کوتاه بر مواضع این شخصیت در چند مقطع مهم تاریخی می‌تواند مواضع وی را برای ما شفاف‌تر کند.

سرویس‌دهی یک‌سویه در کوران تبلیغات
در سالروز دوم خرداد سال88، جشن دوم خرداد که به صورت میتینگ انتخاباتی موسوی درآمده بود در ورزشگاه آزادی با حضور چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و با سخنرانی توهین‌آمیز فائزه‌هاشمی و دیگر شخصیت‌ها نسبت به منتخب مردم برگزار شد! از نکات جالب این همایش اختصاص اتوبوس‌های رایگان برای حمل‌ونقل مدعوین بود که جابه‌جایی مهمانان را برعهده داشتند. (شبکه ایران به نقل از دی‌پرس 30/03/1389)
با این حال در روزی که احمدی‌نژاد قرار بود در مصلی و در جمع مردم سخنرانی کند، مدیریت مترو به بهانه تعمیرات! دستور به عدم توقف در ایستگاه‌های شهید بهشتی و مصلی را می‌دهد! رجانیوز (13/03/1388) از جمله اقدامات جالب شهرداری تهران نیز آذین‌بندی معابر تهران به پرچم‌ها و پلاکاردهای سبز به بهانه سالگرد عروج ملکوتی امام راحل (ره) بود که تعجب بسیاری را برانگیخت.
همایش «سید سبز» پیش از انتخابات
در حالی که حامیان میرحسین برای تبلیغات از هیچ اقدام غیرعرفی فرو گذاری نمی کردند و خیابان های بالای شهر تهران هر شب تا صبح عرصه تاخت‌وتاز کارناوال های خیابانی آنها بود شهرداری منطقه 22 اقدام به برپایی همایشی تحت عنوان «سید سبز» ‌کرد. محمد تورنگ از نزدیکان به قالیباف در آن مقطع در وبلاگ خود مطلب قابل تأملی را منتشر کرد،‌ وی در این مطلب می‌نویسد «به اطلاع دوستان عزیز مهربانم می رسانم به حول قوه الهی با همکاری جمعی از کارشناسان و دوستان جوان ولی خبره! همایشی کاربردی با عنوان «سید سبز» در منطقه 22 تهران تشکیل می شود و...»
گمانه زنی سردار از پیاده نظام فتنه در روز 25 خرداد
روزنامه اعتماد ملی در روز 28 خرداد از قول یک نماینده اصولگرا که خواست نامش فاش نشود نوشت: «قالیباف در گزارشی به مجلس از جمعیت حداقل سه میلیونی معترضان در 25 خرداد خبر داده است.»
این خبر سر و صداهای زیادی را به راه انداخت و موجب توهم بسیاری شد، اما قالیباف این خبر را دو روز بعد و پس از بیانات قاطع مقام معظم رهبری در نماز جمعه تاریخی 30 خرداد تکذیب کرد.(فارس30/03/1388)
در این منازعه هر دو طرف مقصرند!
قالیباف پس از آغاز فتنه، به‌هیچ‌وجه حاضر به صحبت علیه آن نبود و جز در مواردی معدود، ترجیح داد سکوت کند. یکی از معدود مواردی که قالیباف حاضر شد در مورد حوادث پس از انتخابات اظهار نظر کند، گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو به تاریخ 2/4/1388 است. در این گفت‌وگو در حالی که پس از سخنان امام خامنه‌ای در نماز جمعه تاریخی
29 خرداد، حجت بر همه تمام شده بود، قالیباف مواضعی دو پهلو اتخاذ کرد. وی در این گفت‌وگو با تأکید بر اینکه در یک منازعه هر دو طرف مقصرند(!)، گفت : «کاندیداهای معترض باید بدانند که با فشارهای غیر قانونی نمی‌توانند کار را پیش ببرند!» آخرین جملات وی بیش از پیش موضع دو پهلوی وی را به رخ کشید وقتی گفت «حوادث پس از انتخابات نتیجه افراطی گری بود.»
عدم حضور در مراسم تحلیف،‌ همگامی با هاشمی
12 مرداد 88 مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی بود. قالیباف که ظاهراً همچنان فتنه را یک منازعه می‌دید، حتی حاضر نشد در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در مجلس حاضر شود. وی حتی پس از اهانت به عکس امام خمینی(ره) در جریان اغتشاشات 16 آذر 88 ماجرا را بیشتر از همان منازعه دو طرفه ندید! و تقصیر این حادثه را متوجه مناظره ها دانست! (فارس23/9/1388) این در حالی است که امام خامنه‌ای پیش از این و در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری در دوم مهر 1388، به صراحت فرمودند: نخبگان و خواص باید در فتنه، با بصیرت به روشنگری جامعه بپردازند... گاهی سکوت کردن، کنار کشیدن، حرف نزدن، خودش کمک به فتنه است. در فتنه همه بایستی روشنگری کنند.
علاقه دو سویه قالیباف و منازعه‌گران!
با شروع تبلیغات ریاست جمهوری، شماری از مدیران قالیباف برای کمک به موسوی به ستادهای انتخاباتی او شتافتند. از جمله آنها محمدرضا واعظ مهدوی، معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی شهرداری بود که در دوم اردیبهشت برای پیوستن به ستاد انتخاباتی موسوی به طور رسمی از سمتش استعفا داد. (خبرگزاری فارس02/02/1388) احمد دنیا مالی معاون فنی‌عمرانی قالیباف نیز از جمله حامیان میرحسین موسوی و فتنه‌گران بود. اما این همکاری به اینجا ختم نشد. اوج همکاری او با منازعه‌کنندگان به امضای بیانیه‌ای بر می‌گردد که در آن همراه با مدیران ارشد دولت اصلاحات، مدعی راهپیمایی های میلیونی و مسالمت‌آمیز سکوت، مهندسی انتخابات و... شده بود که هیچ گاه حاضر به تکذیب امضای خود نشد. (خبرگزاری فارس6/7/1388) دنیامالی سرانجام پس از حرمت شکنی‌های عاشورا و در تاریخ 8 دی 1388 از شهرداری رفت. موسوی لاری در تاریخ 3 آبان و در گفت‌وگو با ایلنا می‌گوید : «امثال قالیباف با جریان حاکم فعلی مشکلات جدی دارند و دلیل اینکه جریانی در اصولگرایی شکل گرفته که وضعیت موجود را نمی‌پسندد، نشان از تأثیر گذاری اندیشه اصلاح‌طلبی دارد!» حسین مرعشی هم در تاریخ 10 آذر و در مناظره با حبیبی از قالیباف در برابر احمدی‌نژاد حمایت می کند.
باز هم دو طرف مقصرند!
قالیباف پس از اهانت فتنه گران به عاشورا باز هم این حوادث را بیشتر از یک منازعه سیاسی بین دو طرف ندید، وی پس از آن فجایع می گوید: «وقتی دلسوزان کشور و نظام و مردم هشدار می‌دادند که تداوم روند قانون گریزی و افراط گرایی امکان دارد کار را به جایی برساند که روزی کار از دست هر دو طرف ماجرا خارج شود، این مسائل قابل پیش‌بینی بود!» (سایت فردا8/10/1388) اما وقتی مردمی که برخلاف قالیباف معتقد بودند این یک طراحی بر ضد انقلاب و نظام و ارزش‌هاست و نه یک دعوای دوطرفه، پای کار آمدند و در 9 دی طومار فتنه را در هم پیچیدند، مواضع آقای قالیباف هم به تدریج به دوربرگردانی اجباری رسید!
اظهارنظری جالب 2 سال پس از حماسه عاشورایی
با گذشت 2 سال از آن حماسه عظیم وی پیرامون آن روز بزرگ اظهارنظری جالب کرد،‌ اظهار نظری که طی این دوسال خیلی مسبوق به سابقه نبود! وی اوایل دی ماه گفت: «بسیجیان در 9 دی اوج عقلانیت، هوشمندی و بصیرت خود را نشان دادند!» (سایت فردا 2/10/1390) این در حالی است که رسانه‌ها و تأییدکنندگان قالیباف برای گذاشتن سرپوش بر سکوت و مواضع فوق‌العاده ضعیف آقای شهردار، عنوان می‌کردند که: بصیرت به فریاد کشیدن نیست! (سایت فردا 7/9/1390)


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 29 تیر 1391
نظرات()   
   
علی موسوی
چهارشنبه 6 شهریور 1392 08:17 ق.ظ
درود بر سردار گمنام محمد تورنگ که هیچ وقت قالیباف را تنها نگذاشت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

طبس میزبان پناهیان..........دوشنبه 3 مهر 1391

نامه ای انتقادی خطاب به آیت‌الله طبسی ..........چهارشنبه 29 شهریور 1391

عکسهای تظاهرات حمایت از ایران در 80 شهر آمریکا + لینک عکس و خبر و صوت خبرگزاریها..........پنجشنبه 26 مرداد 1391

سرت را بالا بگیر!..........یکشنبه 22 مرداد 1391

سخنان ناطق نوری صدای شب‌زنده‌داران حرم امام رضا(ع) را درآورد/ انتقاد مردم از سپردن منبر به ساکتین فتنه..........یکشنبه 22 مرداد 1391

سطح معرفت..........سه شنبه 17 مرداد 1391

تابش و طرح حجاب و عفاف (سایت خبری طلوع یزد) ..........یکشنبه 15 مرداد 1391

مروری بر عملکرد و مواضع محمدباقر قالیباف در فتنه 88 ..........سه شنبه 27 تیر 1391

جلوی مادام العمر شدن حقوق نمایندگان را بگیرید!..........دوشنبه 26 تیر 1391

خیزش دانشجویی محاکمه جاسبی..........چهارشنبه 21 تیر 1391

توهین وقیحانه روزنامه "اعتماد" به حجاب اسلامی..........چهارشنبه 21 تیر 1391

دل گفته ای از سعید جلیلی (مذاکرات در کاخ صدام)..........چهارشنبه 21 تیر 1391

محمود و اکبر در کنار هم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟..........چهارشنبه 21 تیر 1391

آیا این مرد رئیس جمهور آینده ایران می شود؟..........شنبه 17 تیر 1391

اختتامیه جشنواره شعر و موسیقی طبس..........شنبه 17 تیر 1391

همه پستها