تبلیغات
طوفان شن - تابش و طرح حجاب و عفاف (سایت خبری طلوع یزد)
دوشنبه 16 مرداد 1391  12:30 ق.ظ
توسط: Mahdi

مخالفت شدید تابش با طرح حجاب در دانشگاه پیام نور میبد و اردکان

کد خبر :TL - 11744 - تاریخ انتشار : 12 مرداد 1391 ساعت 14:48
آقای تابش به عنوان نماینده مردم اردکان که باید در جهت خواست مردم و مصالح و سیاستهای شهرستان حرکت نماید از جذب و حضور دانشجویان به صورت مختلط در دانشگاه پیام نور اردکان چه سودی قرار است عایدش شود که این قدر بر انجام آن اصرار می ورزد؟
 
به گزارش طلوع یزد، در پاسخ به مطالبات دانشجویی و نیاز فکری و فرهنگی فضای عمومی استان و نیز در راستای منویات مقام معظم رهبری و انجام تکالیف قانونی، از ابتدای سال جاری طرح اسلامی شدن دانشگاه در دستور کار اداره فرهنگی دانشگاه پیام نور استان یزد قرار گرفت که در این طرح دو ساحت علمی پژوهشی( اعم از بازنگری سرفصل دروس، هدایت و هدفمند ساختن طرح ها و ایده های پژوهشی و نیز گزینش و بکارگیری اساتید و.. )و ساحت فرهنگی عملیاتی ( شامل عبادت و دعا، عفاف و حجاب، اندیشه و پژوهش دینی، تشکلهای دانشجویی و ساختارهای ارزشی و در نهایت مناسبت های ایرانی اسلامی ) مد نظر قرار گرفته است. طرح عفاف و حجاب در این دانشگاه به عنوان یکی از مهم ترین برنامه ها با در نظر گرفتن عرصه و بستر فضاهای موجود، مقتضیات بومی و منطقه ای، زیرساخت ها و جهت گیری های فرهنگی اعتقادی، جو غالب جنسیتی، گستردگی فضاهای آموزشی و مطالبات دانشجویی با بهره گیری از منابع عقلی، شرعی و قانونی موجود به مرحله تدوین در آمد و تاکنون بیش از 60 فعالیت در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری در این راستا صورت پذیرفته است. از جمله این اقدامات راه اندازی دوره آموزشی مطالعات زنان با محوریت سه کتاب نظام حقوق زن در اسلام، مسئله حجاب و اخلاق جنسی در اسلام و غرب شهید مطهری(ره) و نیز برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت تفکیک جنسیتی پس از راه اندازی نخستین مرکز تک جنسیتی پردیس خواهران برای اولین بار در سطح دانشگاه های پیام نور سراسر کشور بود که بحمدالله مورد استقبال فراوان دانشجویان و والدین آنها ، اساتید، کارکنان، مسئولین و خانواده های مذهبی استان قرار گرفت.
با عنایت به بستر سازی های موجود از یک سو و استقبال قابل توجه دانشجویان و تقاضاهای مکرر اساتید ، خانواده های مذهبی و معظم شهدا و عموم جامعه در تداوم و استمرار این گونه حرکت های ارزشی و اثر گذار، زمینه سازی در جهت تشکیل و راه اندازی دو واحد تک جنسیتی دیگر، با در نظر گرفتن تعدد دانشجویان، گستردگی فضا و نیاز های هر منطقه در دستور کار قرار گرفت و پس از برگزاری جلسات کارشناسی و با بهره گیری از نظرات ارزشمند اساتید ، صاحب نظران و مسئولین استانی ، انجام فعالیت های متعدد و موثرفرهنگی و هدفمند ساختن جذب دانشجو در سطح مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان یزد، دو مرکز میبد و اردکان این دانشگاه در دفترچه راهنمای انتخاب رشته امسال به عنوان دو مرکزی که اقدام به جذب دانشجو به صورت تک جنسیتی خواهند کرد معرفی شد(به شرح پیوست). لکن علیرغم استقبال و تقدیر و تشکرهای به عمل آمده از سوی اقشار مختلف در استان، آقای تابش نماینده مردم شهیدپرور اردکان در مجلس شورای اسلامی با کمال ناباوری و بدون در نظر گرفتن نظرات علمی و کارشناسی، سیاست های فرهنگی آموزشی منطقه ای ، مطالبات خانواده های مذهبی و قشر فرهیخته استان در اقدامی عجولانه و سئوال برانگیز ضمن حضور در سازمان مرکزی پیام نور و تهدید، مسئولین را تحت فشار قرار داده که باید هرچه سریعتر این روند متوقف شده و جذب دانشجو در مرکز اردکان به صورت مختلط!! صورت گیرد. شنیده ها حاکی از این است که مسئولین این سازمان هم با کوتاه آمدن در برابر خواسته های نابحق ایشان، تصمیم گرفته اند تا با مکاتبه با سازمان سنجش و وزارت علوم جلوی این حرکت ارزشی و الگوساز و برخاسته از روح معنوی جامعه است بگیرند. حال در این شرایط آنچه که جای تعجب و تاسف دارد این است که:
1) آقای تابش به عنوان نماینده مردم اردکان که باید در جهت خواست مردم و مصالح و سیاستهای شهرستان حرکت نماید از جذب و حضور دانشجویان به صورت مختلط در دانشگاه پیام نور اردکان کسب کدام منفعتی را پیگری می کند و چه سودی قرار است عایدش شود که اینقدر بر انجام آن تاکید و اصرار می ورزد؟!
2) چگونه می شود دفترچه انتخاب رشته کنکور که مهمترین عامل در جهت هدایت علمی دانش آموزان می باشد و در اختیار قریب به یک میلیون داوطلب قرار گرفته با درخواست نابحق غیر منطقی و منطبق بر سلیقه شخصی یک نفر تغییر یابد؟!یادداشت ها (7)
نویسنده دانشجو, پنجشنبه 91/05/12 ساعت 16:54 :
آقای تابش بیدار شوید دوره اصلاحات تمام شده
نویسنده علوی از اردکان, جمعه 91/05/13 ساعت 16:17 :
واقعا شرمنده شدم ایکاش نماینده اردکان نبود آقای تابش مردم اردکان همه پایبند به آرمانهای امام و رهبری هستند چرا آقای تابش؟........
نویسنده رضا, شنبه 91/05/14 ساعت 11:43 :
در دانشگاه پیام نور اردکان سالانه 25 درصد دانشجویان پسر و 75 درصد دختر هستند، اگر قرار باشد که فقط دانشجویان پسر پذیرفته شوند هیچ یک از رشته ها به حد نصاب نخواهند رسید. و از این به بعد برادران باید برای تحصیل به مراکز دیگر تشریف ببرند
نویسنده مطلع, شنبه 91/05/14 ساعت 14:42 :
مساله اصلی اینه که میخوان پیام نور مترقی اردکان را ضعیف و پیام نور بدون امکانات و ضعیف میبد را تقویت کنند.از تیزبینی و مسئولیت پذیری نماینده مقتدرمان سپاسگزاری می نمائیم.
نویسنده دانشجوی اردکانی, یكشنبه 91/05/15 ساعت 15:37 :
بیشتر از این هم نمیشه ازش توقع داشت،نماینده های دیگه در جهت حجاب و ترقی دانشجوهاشون تلاش میکنن نماینده ما هم تلاش میکنه!!!! به قول استاد مطهری اگر برهنگی تمدن بود حیوانات از همه متمدن تر بودند.آقای تابش خجالت بکش.......
نویسنده هاتفی, یكشنبه 91/05/15 ساعت 18:42 :
متاسفم که بعضی ها هنوز هم به روحیات و صفات جاهلی و تعصبات قومی و محله ای اصرار و افتخار می کنند.
آقای مطلع! سیاست های امثال تابش و دارودسته به اصطلاح روشنفکر دوم خردادی ها بود که وضعیت دانشگاه های ما را به اینجا کشانده است. این اسمش تیزبینی نیست.
نویسنده جوان یزدی, یكشنبه 91/05/15 ساعت 18:46 :
این طرح خوب در دانشگاه های سراسر کشور اجرا شده است حالا یک نماینده ای به وضعیت فرهنگی شهرش بی توجه و بلکه آسیب می زند به خودشون مربوطه.
می خواستن به این آقا رای نمی دادن، شما خودتون را ناراحت نکنید.
عزیزان طلوع یزد خدا قوت دمتون گرم


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 16 مرداد 1391
نظرات()   
   
Geraldo
جمعه 16 تیر 1396 07:15 ب.ظ
Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News.

Do you have any tips on how to get listed in Yahoo
News? I've been trying for a while but I never seem to get there!

Appreciate it
home std test
شنبه 3 تیر 1396 06:17 ق.ظ
بسیار ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین در آیا واقعا حل و فصل خوب با من
پس از برخی از زمان. جایی در
سراسر پاراگراف شما قادر به من مؤمن اما تنها
برای بسیار در حالی که کوتاه.

من هنوز مشکل خود را با فراز در منطق
و شما ممکن است را خوب به پر کسانی که شکاف.

در این رویداد شما در واقع که می توانید انجام من خواهد قطعا بود در گم.
std testing centers
پنجشنبه 25 خرداد 1396 07:22 ب.ظ
بسیار قلب از خود نوشتن در حالی که
ظاهر شدن دلنشین ابتدا آیا واقعا
نشستن خوب با من پس از برخی
از زمان. جایی درون جملات شما در
واقع قادر به من مؤمن متاسفانه فقط برای بسیار در حالی که کوتاه.
من هنوز کردم مشکل خود را با جهش در مفروضات
و شما خواهد را خوب به پر همه کسانی شکاف.
در صورتی که شما که می توانید انجام من می قطعا بود در گم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

طبس میزبان پناهیان..........دوشنبه 3 مهر 1391

نامه ای انتقادی خطاب به آیت‌الله طبسی ..........چهارشنبه 29 شهریور 1391

عکسهای تظاهرات حمایت از ایران در 80 شهر آمریکا + لینک عکس و خبر و صوت خبرگزاریها..........پنجشنبه 26 مرداد 1391

سرت را بالا بگیر!..........یکشنبه 22 مرداد 1391

سخنان ناطق نوری صدای شب‌زنده‌داران حرم امام رضا(ع) را درآورد/ انتقاد مردم از سپردن منبر به ساکتین فتنه..........یکشنبه 22 مرداد 1391

سطح معرفت..........سه شنبه 17 مرداد 1391

تابش و طرح حجاب و عفاف (سایت خبری طلوع یزد) ..........دوشنبه 16 مرداد 1391

مروری بر عملکرد و مواضع محمدباقر قالیباف در فتنه 88 ..........چهارشنبه 28 تیر 1391

جلوی مادام العمر شدن حقوق نمایندگان را بگیرید!..........سه شنبه 27 تیر 1391

خیزش دانشجویی محاکمه جاسبی..........چهارشنبه 21 تیر 1391

توهین وقیحانه روزنامه "اعتماد" به حجاب اسلامی..........چهارشنبه 21 تیر 1391

دل گفته ای از سعید جلیلی (مذاکرات در کاخ صدام)..........چهارشنبه 21 تیر 1391

محمود و اکبر در کنار هم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟..........چهارشنبه 21 تیر 1391

آیا این مرد رئیس جمهور آینده ایران می شود؟..........شنبه 17 تیر 1391

اختتامیه جشنواره شعر و موسیقی طبس..........شنبه 17 تیر 1391

همه پستها